اعترافات يک ذهن خطرناک

کاش به شهر خوب تو

 مرا همیشه راه بود

راه به تو رسیدنم همین پل نگاه بود

مر اببر به خواب خود

که خسته ام از همه کس

که خواب وبیداری من هر دو شکنجه بود و بس !

چرا صدای اعتراضتان بلند شد ! شاید توقع نداشتید یک نفر که فقط کاریکاتور وکارتون میکشید یکهو بلند بشود و متن" جنجالی" بنویسد ! شاید گفتید این بابا "هنر مند" است و فقط توی دنیای خودش سیر میکند هفته ای یکبار می آید کرکره وبلاگش را بالا میزند و  میرود پی کارش!

یکی دو مورد هست که باید توزیع بدهم یکی اینکه باید اعتراف کنم که در نیمه های راه از منتشر کردن پست قبلی پشیمان شدم اما نمی خواستم خودم را سانسور کنم  برای همین حذفش نکردم .قبول میکنم که کمی تند رفتم ( فقط کمی ) و همه را با هم جمع بستم ، اما این را هم شما قبول کنید که اگر من فقط یک مورد ، از همان زنان فرشته ای که شما گفتید را به چشم خودم میدیدم این مطلب اصلا درافکار من شکل نمیگرفت . گفته های شما هر چقدر هم که زیبا باشد و صد البته واقعی باز هم برای من حکم همان فیلم سینمایی را دارد  و باورش کمی ( نه فقط کمی !) دشوار است ! یا شما باید دست مرا بگیرید و بهشت خود ببرید یا من دامن شما را میگیرم و به برزخ میکشم!!

دوم اینکه این سوء تعبیر نباید ایجاد شود که من از جماعت نسوان متنفرم یا می خواهم متنفر کنم بقیه را . شاید باورتان نشود خانم هایی در این وبلاگستان خودمان هستند که من آرزو دارم مثل آنها باشم ، مثل آنها فکر کنم و شبیه به افکار آنها بشوم ...دوست داشتم جسارت را از آنها یاد بگیرم ..باور کنید این خانمها کم نیستند اما همینها مثل یک قطره جوهر میمانند وقتی داخل یک لیوان آب می افتند کم کم حل می شوند و سر آخر ناپدید!  توی اجتماع گم می شوند یا حداقل با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند !

تمام حرف من این بود که نه زن مقدس است نه مرد ! روز زن همانقدر بی معنی است که روز مرد هم هست ! تازه همه هم میدانیم که روز مرد که چند سالی باب شده برای دلخوش کردن پدرهاست ! حرف من این است که این نگوئید مرد از دامن او به معراج رفته ( معراج کجاست ؟!) نگوئید بهشت زیر پایش است ، تازه اگر دقت کنید می بینید آن مردانی که پایبند زن وبچه نبودند بیشتر به موفقیت و شهرت رسیدند : همین هنرپیشه ها را ببینید یا این سیاست مداران  هیچ کدام همسر درست وحسابی ندارند  وچندین چند بار مثل ریگ بیابان زن ستاندند !! مثل چارلی چاپلین ، مارلون براندو ،  ناپلون بناپارت و ... یا آل پاچینو که اصلا زن ندارد ( البته یک دختر دارد !)

آخرش اینکه چرا فکر میکنید اگر از یکی ایرادی گرفته میشود پس بقیه بی عیب ونقص هستند ؟ چرا فکر میکنید اگر از زنها انتقاد کردم منظورم این است که مردها همه خوبند ؟ چرا شما به جای اینکه از خود زن  دفاع کنید به مردها لجن پرت میکنید ؟ اگر من مشکل طراحی دارم دلیل نمیشود به فلان همکار کارتونیست نگویم که اینجای کار شما ایراد دارد

اگر من خودم نمی توانم خوب طراحی کنم حداقل کار خوب را از بد که تشخیص میدهم ! حالا همکار من اگر برگردد بگوید : تو که خودت حِر را از بر تشخیص نمیدی نباید حرف بزنی! چه حالی به من دست میدهد!

هر چند شاید همکارم راست بگوید : من، نه خوردم نون گندم و نه دیدم دست مردم !

پ.ن: این بحث را دیگر بی زحمت تمام کنیم !

 

 

/ 26 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی تجدد*

بهfkepler2000 :‌به قرآن کاری ندارم اما فکر ميکنم تنها جای که مرد و زن برابر شناخته شده اند همان عهد عتيق است ..اگر خدا در پيدايش ميگويد که زن را از دنده چپ مرد ساخت منظور اينه که خدا زن را از پهلوی مرد ساخت جايی نزديک قلبش ...از سرش نساخت که روی سرش باشد و به مرد برتری داشته باشد از پاهای مرد نساخت که زير پاهايش باشد از پهلوش ساخت که هميشه پهلوی مرد باشد ...نميدونم دقيقا اينو من گفتم يا شکسپير !!

RAMPAGE

با دستت يه پروانه ميگيري، ميخواي ببيني زنده‌ست يا نه، اگه دستت رو باز کني فرار ميکنه. اگه محکم نگه‌ش داري ميميره دوستي هم مثل همينه

از طرف دوست

...اگر خدا در پيدايش ميگويد که زن را از دنده چپ مرد ساخت منظور اينه که خدا زن را از پهلوی مرد ساخت جايی نزديک قلبش .. موافقم

گمگشته

جناب تجدد ما کليه آثار مکتوب و منثور و منقوش و... شما رو زجان خويش دوست تر داريم... اينه که بنگاريد هرطور مايليد... اين مباحث در کل تاريخ حيات بشر به هيچ ناکجاآبادی نرسيده اين هست که نيکو فرموده ايد اين بحث رو تمام کنيم... (اگر کامنتم ۲ بار ارسال شد پوزش چون بار اول دی-سی شدم و ترسيدم ارسال نشده باشه)

عباس ناصری

سلام علی جان هنوز دعوتنامه که ميگی به دستم نرسيده اگه ممکنه دوباره ارسال کن ممنون

مرضیه

میدونستی من عاشق اسم علی هستم؟... اگه پسر بودم دلم میخواست یا اسمم علی بود یا حسین... توجه: بی ربطی این کامنت به پستت محض عوض کردن حال و هوا بود!

fkepler2000

تعبير قشنگيه ولی منطور من اين نبود. مشکل من اين جاست که چرا زن با يد از يک مرد بوجود بياد چرا اين زنه که برای مرد آفريده شده؟ زن و مرد برای هم آفريده شدن . شما خیلی غیر انعطاف پذیرین و در ضمن دست کمی هم از شکسپير ندارين.

علی تجدد*

به مرضيه : مرسی عزيزم ..اما من بيشتر دوس داشتم اسمم وينچنزو بود يا لورنزو يا ماشالله شمس الواعضين !! ...اين هم همان کاربرد کامنت شما را داشت !!

علی تجدد*

بهfkepler2000 :‌چه فرقی ميکنه عزيزم ...حالا اين همه ما از شما زائيده ميشيم مگه حرفی ميزنيم ؟ حالا شما فرض کن ما از دنده راست يا چپ شما بوجود آمديم ...فرقی ميکنه ؟

نام‌ها و نشانه‌ها

شمع يا پروانه، سوختن سهم من است. شمع با آتش خود؛ پروانه با آتش شمع.